Grand Prix Strakonice 2010

3. závod Grand Prix 2010 se odjel 18.-20. června. Ve Strakonicích se jely kategorie PR/24, F1/32 a ES/24.

Tentokrát se sešlo o něco méně závodníků než na předchozích závodech. V kategorii PR/24 startovalo 18 závodníků. Páteční kvalifikaci vyhrál výkonem 15,18 kol Jirka Karlík. Druhý skončil Marek Plecitý 15,09 a třetí Martin Hojer 15,06 kol. Do sobotního závodu se závodníci rozdělili do 3 skupin. Ve skupině C byl nejrychlejší Jarda Kočí, který najel 798 kol, a to znamenalo v celkovém pořadí osmé místo. Skupinu B vyhrál Pavel Flaisig, který nakonec výkonem 837 kol skončil pátý. Závodníci ze skupiny A nakonec obsadili první čtyři místa v celkovém pořadí. Suverénně zvítězil Pavel Kulovaný, který najel 873 kol a získal svoje premiérové vítězství v seriálu Grand Prix. Na druhém místě skončil Tonda Vojtík, který najel 846 kol a třetí byl s 840 koly Marek Plecitý, který se tak poprvé v Grand Prix dostal na stupně vítězů.

V letošní Grand Prix to byl v kategorii PR/24 poslední závod. Mistrem České republiky se stal počtem 66 bodů Láďa Horký. Na druhém místě skončil se 40 body Jirka Karlík a třetí skončil i přes neúčast v závodě ve Strakonicích Jarda Reček se 39 body.

Po plechovkách se jeli formule F1/32. Kvalifikaci vyhrál Láďa Horký časem 3,796 před Pavlem Flaisigem 3,879 a Mírou Vadlejchem 3,907. Při účasti pouze 16 závodníků, v semifinále nevypadl nikdo a všichni postoupili do finále. Nejrychlejší byl v semifinále Láďa Horký, který najel 221 kol, před Jirkou Karlíkem (220 kol) a Petrem Krčilem (216 kol). Před startem finále dostali penalizaci 10 kol za pozdní návrat aut do depa Jirka Míček a Petr Krčil. Finále B vyhrál Martin Hojer, který najel 516 kol a to stačilo jen na sedmé místo. Ve finále A byl nejrychlejší Petr Krčil, ale díky penalizaci přišel o vítězství a s 548 koly skončil až třetí. Vítězství spadlo do klína Láďovi Horkému, který najel 556 kol. Druhý skončil s 549 koly Míra Vadlejch.

V sobotu večer jsme stihli odjet ještě kvalifikaci ES/24. Ve velkých sportech byl v kvalifikaci už tradičně nejrychlejší Petr Krčil časem 2,729 před Mírou Vadlejchem 2,770 a Láďou Horkým 2,826. V závodě startovalo 17 závodníků a tak v semifinále vypadl jediný závodník, a tím byl domácí Martin Kohel. Semifinále skončilo v pořadí Petr Krčil 453 kol, Láďa Horký 436 kol a Jirka Míček 432 kol. Finále B vyhrál Martin Hojer a výkon 711 kol mu stačil na slušné páté místo. Ve finále A nakonec zvítězil Láďa Horký se 735 koly před Tondou Vojtíkem se 729 koly a Petrem Krčilem se 726 koly.

Kompletní výsledky můžete najít zde.

Závěrem je potřeba poděkovat domácím za celý závodní víkend včetně tradičně výborného bufetu.

Poslední závod Grand Prix 2010 se jede 3.-5. září v Pardubicích.