Grand Prix Jihlava 2010

2. závod Grand Prix 2010 se odjel 9.-11. dubna na dráze v Jihlavě. Tentokrát se jely kategorie PR/24, ES/32 a F1/32.

Nejdříve se jela tradičně kategorie PR/24, kde se na startu sešlo 23 závodníků. Na 36 metrové dráze byl v pátek v kvalifikaci nejlepší Láďa Horký výkonem 12,03 kol. Druhý skončil Jirka Karlík 11,29 kol a na třetím místě společně Pavel Flaisig a Petr Krčil výkonem 11,27 kol. Do hlavního závodu se závodníci rozdělili do 3 skupin. Ve skupině C byl nejrychlejší Standa Polič, který najel 620 kol a skončil celkově desátý. Skupinu B vyhrál Míra Vadlejch a výkon 641 kol pro něj znamenal v konečném pořadí osmé místo. Skupina A byla výrazně rychlejší než předchozí dvě skupiny a tak závodníci této skupiny obsadili prvních sedm míst celkového pořadí. Od začátku vedl Láďa Horký a v průběhu celého závodu postupně zvyšoval náskok. Jeho 694 kol znamenalo jasné vítězství. Na druhém místě skončil Jirka Karlík 679 kol a třetí byl Jarda Reček, který najel 676 kol.

Pak následovala kategorie ES/32. Celkem startovalo 20 závodníků. Kvalifikaci vyhrál s velkým náskokem Petr Krčil časem 4,261 před Jirkou Míčkem 4,435 a Láďou Horkým 4,447. Ze 3 semifinálových skupin do finále nepostoupili Sandra Karlíková, Kamil Klapka, Libor a Pepa Kacířovi. Nejrychlejší byl v semifinále Láďa Horký, který najel 301 kol, před Jirkou Míčkem se 300 koly a Jirkou Karlíkem s 295 koly. Finále B vyhrál Martin Hojer, který najel 480 kol a celkově skončil pátý. Finále A vyhrál s přehledem opět Láďa Horký, který najel 511 kol. Ostatním závodníkům se nevyhnuly větší nebo menší problémy a tak se bojovalo jen o druhé místo. Na 2. místě nakonec skončil Jarda Reček výkonem 500 kol a 3. byl Jirka Míček se 495 koly. Výkony Láďi Horkého v semifinále a ve finále znamenají nové rekordy dráhy.

V neděli se jela letos poprvé kategorie F1/32. Při neúčasti Láďy a Jardy vyhrál kvalifikaci překvapivě Martin Hojer. Časem 4,978 tak získal svoji první pole position v Grand Prix. Druhý byl Petr Krčil 5,066 a třetí Jirka Karlík 5,131. Protože startovalo 17 závodníků, ze semifinále vypadl pouze jediný – Kamil Klapka, kterému upadl magnet. Nejrychlejší v semifinále byla trojice Petr Krčil 256 kol, Míra Vadlejch a Jirka Karlík, oba 253 kol. Finále B vyhrál Jakub Vujaklija, ale jeho 375 kol nestačilo na víc než na deváté místo. Ve finále A hned na začátku ujeli Petr Krčil a Jirka Karlík a bylo jasné, že o vítězi se rozhodne mezi nimi. V posledních dvou jízdách získal Petr Krčil rozhodující náskok a se 440 koly vyhrál. Druhý byl Jirka Karlík, který najel 431 kol a třetí skončil Pavel Flaisig se 424 koly.

Kompletní výsledky můžete najít zde.

Závěrem je potřeba poděkovat Jirkovi Nováčkovi, který sám zorganizoval celý závodní víkend včetně výborně připravené dráhy.

Třetí závod Grand Prix 2010 se jede 18.-20. června ve Strakonicích.